Jste zde

Domů

Zillertal v kostce

Zell am Ziller -  lyžařská oblast
Zillertal

Už dlouhá léta je Zillertal jednou z nejlepších lyžařských oblastí. Platí to zejména pro Tux, Mayrhofen a Finkenberg.

Zillertal je také jednou z největších lyžařských oblastí v Rakousku. Nabízí více než 430 km sjezdovek, 150 km běžkařských tras, halfpipe pro snowboardisty a mnoho dalšího pro strávení sportovní dovolené v Zillertalu.

Místa kolem centra údolí, Zell am Ziller, vám nabídnou vše, co od lyžování a après-ski očekáváte. Do údolí ve Fügenu a Hochfügenu se dostanete z vrcholků Onkeljoch, Paffenbühel a Spieljoch.

Zell am Ziller je místo s přátelskou atmosférou pro rodiny s dětmi. Jeho lyžařská nabídka se rozšířila k Zillertal Areně díky lyžařské houpačce, která spojuje místo s lyžařským střediskem v Gerlosu a Königsleitenu.

Nejlepším místem pro zábavu a akce je určitě Mayrhofen. Před pár lety se spojil s lyžařskými oblastmi Finkenberg, Rastkogel a Eggalm do obřího lyžařského světa Ski Zillertal 3000. Vyznavačům zimních sportů tak nabízí 146 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, na které vás vyveze téměř 50 vleků a lanovek.

Místo Hintertux se nachází v nadmořské výšce 1500 m. Lanovkou se odsud rychle dostanete až na horní stanici ve výšce 3250 m, odkud se můžete spustit na sjezdovky. Těch je zde celkem 80 km a také zde najdete 2 halfpipe.

Od horní stanice lanovky je nádherný výhled na vrchol Olperer (3476 m). Navštívit zde můžete také největší jeskyni v Tyrolsku – Spannagelhöhle. Milovníci dobrodružství mohou podniknout lyžařskou túru na Hohen Riffler nebo si vyzkoušet tandemový paragliding.

Ledovec Hintertux je otevřen celoročně. Sníh je v Tuxu samozřejmostí a pohled na Grossglockner, Dolomity a Zugspitze je opravdu nádherný. Najdete tu 122 km sjezdovek všech úrovních vedoucích z ledovce až do údolí. Nejdelší sjezd z Gefrorenen Wand až do Hintertuxu je 12 km dlouhý a nabízí zábavu i pro snowboardisty a milovníky prašanu.

Lyžování bez čekání, Eggalm a Rastkogel, zábava, akce, dobrodružství a zejména pohostinnost tvoří tento zimní svět na úpatí věčného sněhu ledovce Hintertux. Zillertal je ideálním místo pro strávení nejen zimní dovolené.

Zillertal na Facebooku

Finkenberg

21.06.2018 - 00:00

Partly cloudyWest-southwest, Calm, 0.1 m/s13°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Gerlos

20.06.2018 - 23:00

Clear skySouth-southeast, Light air, 0.8 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1022.5 hPa

Zell am Ziller

20.06.2018 - 23:00

FairSouth, Light air, 0.6 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1022.1 hPa

Předpověď počasí na yr.no.