Jste zde

Domů » Zillertal - Hochfügen

Fügen im Zillertal

Vydejte se do střediska Fügen im Zillertal

Návštěva Fügenu

Rakouský skiareál Hochfügen - Zillertal
Autor: solartherm

Obec Fügen im Zillertal se nachází v tyrolském okrese Schwaz, rozprostírá se na ploše 7 km2 v nadmořské výšce 545 m. K obci patří ještě místní části Gagering, Finsingbach, Kapfing, Kleinboden a Haidach. Sousedními obcemi jsou pak Bruck am Ziller, Fügenberg, Hart im Zillertal, Schlitters a Uderns.

Historie

Akce v prosinci 2012

Hochzillertal - horská chata Wedelhütte

Adventní svátky

V regionu Mayrhofen - Hippach čeká na návštěvníky o adventních týdnech zajímavý program. Udělejte si čas, zajeďte se sem také podívat a strávit tu poklidný čas před Vánocemi. Je to přímo ideální čas k objevování tradičního Zillertalu.

S prvním sněhem se Mayrhofen mění na zimní pohádku. V předvánočních týdnech se tu pořád udržují místní staré zvyky, ulice voní čerstvým pečivem a vánočním punčem. Můžete tu zaslechnout i místní zpěváky, tzv. Klöpflsinger nebo spatřit průvody divokých čertů.

Dovolená ve Fügenu

Dovolená ve Fügenu

Fügen je největší město v přední části údolí Zillertal a má návštěvníkům opravdu co nabídnout. V létě zde můžete strávit aktivní dovolenou a poznat tak údolí v celé své kráse. V zimě zase Zillertal přitahuje hosty díky své obrovské lyžařské oblasti. Středisko nabízí také široký výběr ubytování různých kategorií, hotely, apartmány a horské chaty nabízejí luxusní vybavení.

Fügen

Údolí Zillertal - Fügen

Fügen je největší a nejznámější město přední části údolí Zillertal, má bohaté dějiny a kulturu. Světově proslulá vánoční píseň "Stille Nacht, heilige Nacht" (Tichá noc, svatá noc) zde má svůj původ, a půvabné kouzlo mají i četné historické kaple, kostely, muzeum nebo výrobna sýrů. Úzké uličky města zvou k návštěvě restaurací, barů či procházkám po městě.

Fügen – Kaltenbach

Rakousko, lanovka z Fügenu
Autor: CbrCase

Hned u vjezdu do údolí Zillertal leží ráj pro dovolenou. První rekreační oblast v Zillertalu, se známými zimními sportovišti Fügen/Hochfügen a Kaltenbach. Tato oblast zahrnuje 12 míst, která jsou schopna vyhovět individuálním nárokům turistů celého světa.

Fügen - termální lázně

Fügen - termální lázně Erlebnistherme Zillertal

Dopřejte si na dovolené jen to nejlepší. Termální lázně Erlebnistherme Zillertal ve Fügenu nabízí zábavu, akci i dobrodružství. Nové termální lázně rozbuší srdce návštěvníka v každém věku. Velká pozornost zde byla věnována hlavně dětem. Nejdelší a nejsenzačnější skluzavka v západním Rakousku je 133 m dlouhá, dále je zde 134 m dlouhý tobogán s kruhy, bublinková jeskyně s vodopádem, sítě na šplhání a velký prostor na dovádění pro děti.

Stránky

Zillertal na Facebooku

Finkenberg

18.02.2018 - 11:00

Partly cloudyNorth-northeast, Light breeze, 2.3 m/s-4°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Gerlos

18.02.2018 - 11:00

CloudyNorth-northeast, Light breeze, 1.8 m/s-4°C

0 mm srážek

Tlak: 1025.9 hPa

Zell am Ziller

18.02.2018 - 11:00

Light rainNorth, Light breeze, 1.6 m/s2°C

0.1 mm srážek

Tlak: 1025.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.