Jste zde

Domů » Zillertal - Hochfügen

Kaltenbach

Vydejte se do zillertalského střediska Kaltenbach

Akce v prosinci 2012

Hochzillertal - horská chata Wedelhütte

Adventní svátky

V regionu Mayrhofen - Hippach čeká na návštěvníky o adventních týdnech zajímavý program. Udělejte si čas, zajeďte se sem také podívat a strávit tu poklidný čas před Vánocemi. Je to přímo ideální čas k objevování tradičního Zillertalu.

S prvním sněhem se Mayrhofen mění na zimní pohádku. V předvánočních týdnech se tu pořád udržují místní staré zvyky, ulice voní čerstvým pečivem a vánočním punčem. Můžete tu zaslechnout i místní zpěváky, tzv. Klöpflsinger nebo spatřit průvody divokých čertů.

Zimní dovolená v Kaltenbachu

Kaltenbach a zasněžené okolí

Na začátku širokého a slunného údolí Zillertal se nachází městečko Kaltenbach, kde můžete ve venkovské oblasti strávit aktivní dovolenou. Výlety nebo lezení po horách jsou v tomto místě opravdu zvláštním zážitkem, fantastické panorama vás prostě uchvátí.

Kaltenbach

Údolí Zillertal - Kaltenbach

Kaltenbach leží spolu s dalšími městy Ried a Stumm v centru údolí Zillertal. Kaltenbach je z nich největší a nejznámější. A to také díky silničnímu obchvatu, díky kterému tudy není žádná tranzitní doprava.

Všechna tři města mají moderní turistickou infrastrukturu, např. krytý bazén a další možnosti k využití volného času. Je tu mnoho restaurací s výbornými specialitami a nabídky k ubytování.

Kaltenbach

Lyžování v rakouském Kaltenbachu
Autor: CbrCase

Kaltenbach se nachází ve střední části údolí Zillertal, na naplaveninách stejnojmenného potoka, v nadmořské výšce 558 m. Obec, ke které náleží i menší osada Ernberg, byla poprvé písemně zmíněna roku 1150 pod názvem "Chaltenbach". Vzhledem k tomu, že byla městečka Riedbach, Angerbach a Kaltenbach, stejně jako třeba Ziller, znovu a znovu ohrožována povodněmi, byl rozvoj zemědělství téměř nemožný. Od roku 1685 se ale v Zillertalu začal rozvíjet obchod s léčivy a s léčivými oleji, který se velmi brzy rozšířil až do Švýcarska a do Německa.

Fügen – Kaltenbach

Rakousko, lanovka z Fügenu
Autor: CbrCase

Hned u vjezdu do údolí Zillertal leží ráj pro dovolenou. První rekreační oblast v Zillertalu, se známými zimními sportovišti Fügen/Hochfügen a Kaltenbach. Tato oblast zahrnuje 12 míst, která jsou schopna vyhovět individuálním nárokům turistů celého světa.

Zillertal na Facebooku

Finkenberg

21.06.2018 - 00:00

Partly cloudyWest-southwest, Calm, 0.1 m/s13°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Gerlos

20.06.2018 - 23:00

Clear skySouth-southeast, Light air, 0.8 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1022.5 hPa

Zell am Ziller

20.06.2018 - 23:00

FairSouth, Light air, 0.6 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1022.1 hPa

Předpověď počasí na yr.no.