Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Poznejte oblast Zillertalu i pěšky

Dovolená v Zell am Ziller

Železniční stanice v Zell am Ziller, Rakousko
Autor: Golf Bravo

Obec Zell am Ziller se rozkládá v malebném údolí Zillertal v Tyrolsku v nadmořské výšce 575 m.

V sousedství Zellu najdete mimo jiné další zajímavá místa jako je Hippach nebo Ramsau im Zillertal.

Již v 8. století sem mniši z Gerloského průsmyku začali přivádět budoucí obyvatele údolí a v Zellu byla postavena mnišská cela, na níž dává vzpomenout mnich vyobrazený na městském znaku.

Prázdniny v Zillertalu

Pohled na Zillertal v létě
Autor: Vendin

Rekreační oblast Zillertal se nachází v samém srdci rakouského Tyrolska.

Mezi nejvýznamnější střediska regionu patří Fügen, Mayrhofen, Zell am Ziller anebo Hippach.

Tato oblast nenechá klidným snad žádného milovníka hor a přírody. Je zde nádherně čistý vzduch, křišťálově čisté prameny, horské louky a dech beroucí pohled na několik třítisícovek.

Ginzling

Krajina rakouského Zillertalu

"Vesnička horolezců" Ginzling leží v údolí Zemmgrund Zillertalských Alp v nadmořské výšce 999 m, a je to opravdu velmi zvláštní obec. Její pravá část Zemmbach patří k obci Mayrhofen a část levá, zvaná Dornauberg, náleží zase k obci Finkenberg.

Tux v létě

Tyrolské středisko Tux v létě

Středisko Tux se nachází přímo uprostřed překrásné turistické oblasti, pouhých 14 km západně od obce Finkenberg. Návštěvníci si mohou vybrat z nabídky ubytování v apartmánech, domcích nebo hotelech. Přijeďte do Tuxu strávit příjemnou letní dovolenou, při které si nejen odpočinete, ale i zažijete mnoho dobrodružství.

Stummerberg, 1. část

Zillertal - Stummerberg

Stummerberg je obcí ve střední části údolí Zillertal, kde žije kolem 1 tisíce obyvatel. Patří k rakouskému okresu Schwaz in Tirol a skládá se z místních částí obcí Stummerberg, Gattererberg a Kleinstummerberg. Ty se nacházejí na horských svazích v nadmořské výšce mezi 560 a 1200 metry, a leží po obou stranách říčky Märzenbach, která v údolí Zillertal ústí.

Tato zillertalská oblast je obzvláště slunná a velmi ideální pro odpočinek – žádný shon a ruch, ale místo toho krásná příroda, kterou si návštěvníci mohou vychutnávat v úplném klidu.

Hainzenberg, 1. část

Obec Hainzenberg

Malá obec Hainzenberg se nachází jihovýchodně od městečka Zell am Ziller, na začátku údolí Gerlostal. Leží ve svahu, v nadmořské výšce 910 metrů. Potok Gerlos a říčka Weissbachl tekoucí z horských svahů vrcholku Torhelm tvoří na severu a východě hranice obce, která sahá až těsně před městečkem Ramsau im Zillertal.

K Hainzenbergu totiž patří ještě místní části Talstrasse, Schweiberweg, Unterberg, Bichl, Dörfl, Innerberg, Gerlosstein, Lindenhöhe, Penzing, Eggeweg a Enterberg.

Stránky

Zillertal na Facebooku

Finkenberg

21.06.2018 - 00:00

Partly cloudyWest-southwest, Calm, 0.1 m/s13°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Gerlos

20.06.2018 - 23:00

Clear skySouth-southeast, Light air, 0.8 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1022.5 hPa

Zell am Ziller

20.06.2018 - 23:00

FairSouth, Light air, 0.6 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1022.1 hPa

Předpověď počasí na yr.no.