Jste zde

Domů » Zillertal 3000 - Tux

Tux

Vydejte se do zillertalského střediska Tux

Tux v létě

Tyrolské středisko Tux v létě

Středisko Tux se nachází přímo uprostřed překrásné turistické oblasti, pouhých 14 km západně od obce Finkenberg. Návštěvníci si mohou vybrat z nabídky ubytování v apartmánech, domcích nebo hotelech. Přijeďte do Tuxu strávit příjemnou letní dovolenou, při které si nejen odpočinete, ale i zažijete mnoho dobrodružství.

Tux v zimě

Tux v zimě, Rakousko

Tux je tyrolská obec v údolí Zillertal, ve které žije asi 2 tisíce obyvatel. Zaujímá zadní a největší část údolí Tuxertal, postranního údolí Zillertalu. K obci patří i 3 476 metrů vysoký Olperer s ledovcem a 2 338 metrů vysoký Tuxer Joch, který již dříve sloužil jako přechod mezi Zillertalem a Wipptalem. Nejvýše položené místní usedlosti se nacházejí ve výšce až 1 630 metrů.

Tux – Finkenberg

Rakouský skiareál Tux – Finkenberg
Autor: Blackwing_De

Tux – Finkenberg je asi nejatraktivnější horské údolí v tyrolské zillertalské oblasti Tuxertal. Leží v nadmořské výšce 850 - 3250 m a je tak jednou z oblastí, kde je sníh zaručen po celou zimu. Půvabné vesničky Finkenberg, Tux a Hintertux nabídnou každému turistovi přesně to, co očekává od perfektní zimní dovolené – ryzí přírodu zahalenou v bílém, skvělé sjezdovky, zábavní program a útulnou atmosféru v ubytovacích zařízeních a horských chatách.

Zillertal na Facebooku