Jste zde

Domů » Zillertal - Hochfügen

Aschau im Zillertal

Vydejte se do střediska Aschau im Zillertal

Léto v Aschau

Aschau im Zillertal

Aschau im Zillertal je obec v okrese Schwaz v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Nachází se v úzkém místě, kde přechází přední Zillertal do zadního Zillertalu, na obou březích řeky Ziller. Aschau má asi 1600 obyvatel, kteří žijí na ploše 20 km2 v nadmořské výšce 567 metrů. Hlavním zdrojem příjmů obce je zemědělství a cestovní ruch.

Historie obce

Dovolená v Aschau

Zillertal - Aschau

Dovolená v klidné tyrolské obci Aschau, uprostřed údolí Zillertal, to je zážitek v každém ročním období. Krásné okolí můžete objevovat při pěší turistice nebo při jízdě na horském kole. Na krásných pastvinách a v horských chatách si můžete udělat pauzu a vychutnat si nádherný výhled na okolní hory.

Aschau im Zillertal

Rakouský skiareál Zillertal Arena
Autor: SkyWalker

Rakouská obec Aschau im Zillertal leží v nadmořské výšce 567 m, na hranici přední a zadní části údolí Zillertal. Nachází se v jedné údolní úžině a je nejvýznamnějším místem v celé oblasti. Na okolních svazích je roztroušeno ještě několik malých vesnic a vesniček.

Obec byla v dávné minulosti nazývána "Aschowe“ (Eschenau). První zdokumentovaný důkaz o její existenci sahá až do roku 1309 a odkazuje na zdejší dříve rozšířené lužní lesy. V roce 1973 se pak Distelberg, do té doby samostatná obec, spojil s městečkem Aschau.

Zillertal na Facebooku