Jste zde

Domů » Zillertal 3000 - Tux

Mayrhofen

Vydejte se do zillertalského střediska Mayrhofen

Mayrhofen, 2. část

Městečko Mayrhofen a jedna z ulic
Autor: Leo-setä

Ale ani v létě lanovky a vleky Penkenbahn nebo Ramsberglift neosiří, protože bývají hojně využívány například horolezci pro cestu nahoru.

Další atraktivní volnočasové aktivity vhodným způsobem doplňují hřiště na plážový volejbal, trasy pro horská kola, fitness centrum, tenisové kurty, squash centrum, bobová dráha a mnoho dalších zajímavých druhů sportovního vyžití.

Mayrhofen, 1. část

Mayrhofen
Autor: Leo-setä

Městečko Mayrhofen je obklopené "třítisícovkami" Zillertalských Alp, leží v nadmořské výšce 630 m. Se svojí rozlohou je čtvrtou největší obcí Tyrolska. Skládá se ze 13 částí, např. Straß, Hollenzbrücke, Dorf-Haus, Edenlehen, Hochstegen, Rauchenwald nebo Ginzling. Celkem zde žijí necelé 4 tisíce obyvatel.

Běžkařské trasy, 2. část

Zillertalská běžkařská trasa Langlauf
Autor: Ingo Massmann

Běh na lyžích v oblasti Wald - Königsleiten

7 km dlouhá trasa s přístupem na 200 km dlouhou běžkařskou trať Pinzgau Loipe. Večer je 0,8 km dlouhý okruh "Finkrunde" ve Vorderkrimmlu až do 21:30 hodin osvětlen. Je to doslova ráj pro milovníky běžkařského sportu.

Běh na lyžích v Zell am Ziller

Běžkařské tratě ve středisku Zell am Ziller vedou (celkem asi 14 km) přes krásnou zimní krajinu kolem městečka a vždy nabízejí dostatek sněhu.

Zellbergeben Loipe: 2,7 km (pro klasický styl)
Obtížnost: lehká

Akce v prosinci 2012

Hochzillertal - horská chata Wedelhütte

Adventní svátky

V regionu Mayrhofen - Hippach čeká na návštěvníky o adventních týdnech zajímavý program. Udělejte si čas, zajeďte se sem také podívat a strávit tu poklidný čas před Vánocemi. Je to přímo ideální čas k objevování tradičního Zillertalu.

S prvním sněhem se Mayrhofen mění na zimní pohádku. V předvánočních týdnech se tu pořád udržují místní staré zvyky, ulice voní čerstvým pečivem a vánočním punčem. Můžete tu zaslechnout i místní zpěváky, tzv. Klöpflsinger nebo spatřit průvody divokých čertů.

Sáňkování v Mayrhofenu

Sáňkařská dráh v Mayerhofenu

Okolí obce Mayerhofen nabízí návštěvníkům několik sáňkařských drah. A my vám některé z nich níže představíme:

Sáňkařská dráha Mayrhofen – Wiesenhof o celkové délce cca 2,5 km leží v nadmořské výšce 1056 metrů. Ke stanici Wiesenhof se dostanete od staré stanice Ahorn – Oberkumbichl až k mýtu, poté po cestě Stilluppstrasse asi 30 min dále k odbočce na Wiesenhof a po lesní cestě dále až k restauraci Wiesenhof. Doba chůze je asi 60 minut.

Dovolená v Mayrhofenu

Pohled na Mayrhofen v zimě

Obec Mayrhofen v údolí Zillertal leží v nadmořské výšce 630 metrů. Její poloha je velice krásná, leží přímo před vstupem do národního parku Zillertalské Alpy. V Mayrhofenu si můžete zimní radovánky vychutnat zcela speciálně. Najdete zde totiž největší propojené lyžařské středisko Zillertalu.

Sjezdové tratě rozdílné náročnosti mají celkovou délku 157 km a na své si zde přijdou začátečníci i zkušení lyžaři. Při nedostatku sněhové pokrývky jsou zde k dispozici zasněžovací zařízení.

Stránky

Zillertal na Facebooku